Si të hiqni ngjyrën nga dritarja e veturës shpejt

  1. Çfarë kërkohet për këtë
  2. Si të hiqni një film ngjyrë?
  3. Heqja e filmit ngjyrë nga dritarja e pasme
  4. Si të hiqni mbetjet zam
  5. Çfarë duhet të përdorni në vend të ngjyrosjes

Filmi ngjyrosës në mesin e shumë shoferëve ka fituar një reputacion si një mjet i përshtatshëm për mbrojtjen e brendshme nga mbinxehja gjatë verës, duke u djegur në rrezet e diellit direkte dhe sytë e ndezur. Por nëse ajo ishte ngjitur keq ose për shkak të kësaj, aftësia e transmetimit të dritës të anës së përparme dhe xhamit pushuan të përmbushnin standardet e GOST-it, mund të jetë e nevojshme ta hiqni atë. Pronarët të cilët janë të interesuar për largimin e ngjyrës nga gota e makinës, duhet të marrin parasysh disa rekomandime të dobishme.

Çfarë kërkohet për këtë

  • Një thikë rroje, në mungesë të së cilës mund të përdorni një thikë të rregullt shkrimi.
  • Pastrues qelqi. Në këtë rast, pothuajse çdo përbërje do të bëjë, por është më mirë të refuzoni mundësitë më të lira.
  • Sfungjer i fortë. Për shembull, kuzhinë. Por ajo nuk duhet të ketë pelenë metalike.

Filmi ngjyrosës në mesin e shumë shoferëve ka fituar një reputacion si një mjet i përshtatshëm për mbrojtjen e brendshme nga mbinxehja gjatë verës, duke u djegur në rrezet e diellit direkte dhe sytë e ndezur

Si të hiqni një film ngjyrë?

Për ta bërë këtë, ngjiteni, drejtoni skajin e një rroje ose blade tjetër në xhami në një kënd mjaft të mprehta në mënyrë që të mos e gërvishtni atë. Pastaj është e nevojshme të ngjyrosni gishtat, së pari me një dhe pastaj me të dyja duart, duke aplikuar një forcë në mënyrë të barabartë në mënyrë që ajo të mos shqyhet. Me një fat të caktuar, kanavacë do të mbetet prapa tërësisht. Pas kësaj, ju duhet vetëm të hiqni mbetjet e përbërjes ngjitëse me një sfungjer të zhytur në një zgjidhje të pastër detergjente.

Por shpesh shoferët janë përballur me faktin se filmi i vjetër është lehtësisht i tërhequr larg nga skajet, por ndërsa afrohet në qendër fillon të thyhet. Në këtë rast, nuk mund të bëhet pa një tharëse ndërtimi apo tharëseje shtëpiake dhe një person i dytë që do të ndihmojë për ta kryer këtë procedurë.

Asistent për të ngrohur xhami jashtë makinës në një temperaturë prej rreth 40 gradë. Me mbinxehje të konsiderueshme, mund të shpërthente dhe filmi do të shkrihet dhe të shtrihet. Ndërsa asistenti gradualisht do të ngrohë hapësirën e punës, do të duhet të shtrëngoni filmin e ngjyrosur të ngjyrosur. Pas punës me tharëse flokësh, është e nevojshme të hiqni eshtrat e ngjitësit në kohën më të shkurtër të mundshme, derisa të ketë kohë për të ngurtësuar dhe mbledhur pluhurin në vetvete.

Heqja e filmit ngjyrë nga dritarja e pasme

Nëse keni temat e ngrohjes në të, nuk mund të bëni pa përdorur një tharëse flokësh. Një thikë ose thikë rroje mund të prerë një ose më shumë filamente, pas së cilës do t'ju duhet t'i rivendosni ose të blini një xham të ri. Pas riparimit të sistemit të ngrohjes me zam të përçueshëm, pamja e saj mund të shkaktojë ankesat.

Është e rëndësishme që filmi të tërhiqet ngadalë, në mënyrë të barabartë, në mënyrë që të mos dëmtojë temat. Përpara se të hiqni shpejt shijen nga qelqi, duhet të kujdeseni për gjetjen e një vendi për këtë procedurë. Është e nevojshme të zbutni filmin me ndihmën e një tharëse flokësh në mënyrë të barabartë dhe vetëm në një temperaturë pozitive. Përndryshe, xhami mund të plasojë papritmas. Nëse puna është bërë në dimër, është më mirë të përdorni një garazh të ngrohtë të mjaftueshëm, duke i dhënë makinës kohë për të barazuar temperaturën e xhamit pas një rruge të ftohtë.

Nëse puna është bërë në dimër, është më mirë të përdorni një garazh të ngrohtë të mjaftueshëm, duke i dhënë makinës kohë për të barazuar temperaturën e xhamit pas një rruge të ftohtë

Si të hiqni mbetjet zam

Shpesh kjo nuk kërkon përpjekje të veçanta. Pas fërkimit me një sfungjer të zhytur në ujë me sapun, ai mblidhet në fishekë dhe bie lehtë. Por në qoftë se filmi ishte ngjitur me ngjitës jashtëzakonisht të fortë, heqja e tij do të shkaktonte shumë probleme.

Ngjitës relativisht "i butë" mund të pastrohet me alkool, G154 ose një tjetër pastrues xhami nga dyqani më i afërt i makinave.

Në raste ekstreme, do t'ju duhet të përdorni një tretës. Para kësaj, duhet të mbuloni me kujdes guarnicionet e gomës, ndarjen dhe ulëset. Pastroni xhamin me një tretës në një zonë të ventiluar mirë. Pas përdorimit të saj në kabinën për një kohë të gjatë do të ketë një erë të pakëndshme.

Çfarë duhet të përdorni në vend të ngjyrosjes

Filmi tërheq shoferët me aftësinë për të mbrojtur sytë nga bora me shkëlqim dhe drita e diellit, për të ngrohur shpejt ndarjen e udhëtarëve dhe për të shpejt të djegur sipërfaqet e tapiceri. Argumenti i fundit për makinat më moderne nuk është relevante, pasi prodhuesit i furnizojnë me gota që përmbajnë oksid hekuri, të aftë për të pasqyruar spektrin infra të kuq të dritës. Dhe filmat athermal mund të përdoren për të mbrojtur makinat e përdorura rëndë.

Shmangni rrezatimin e diellit është më i mirë me ndihmën e syze dielli të veçantë. Përveç kësaj, në muzg, ata mund të hiqen në mënyrë që të mos "të verbërit" gjatë natës në një makinë të ngjeshur fort.

Si të hiqni një film ngjyrë?

Разделы

» Ваз

» Двигатель

» Не заводится

» Неисправности

» Обзор

» Новости


Календарь

«    Август 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Архив

О сайте

Затраты на выполнение норм токсичности автомобилей в США на период до 1974 г.-1975 г произошли существенные изменения. Прежде всего следует отметить изменение характера большинства работ по электромобилям: работы в подавляющем большинстве стали носить чисто утилитарный характер. Большинство созданных в начале 70х годов электромобилей поступили в опытную эксплуатацию. Выпуск электромобилей в размере нескольких десятков штук стал обычным не только для Англии, но и для США, ФРГ, Франции.

ПОПУЛЯРНОЕ

РЕКЛАМА

www.school4mama.ru © 2016. Запчасти для автомобилей Шкода