Ne e kuptojmë pse helikopteri i kontrolluar nga radioja me Planeta Hobi nuk ngrihet

  1. Pse nuk hiqet një helikopter me radio?

Pra, ju jeni pronari i një helikopteri të kontrolluar nga radio

Pra, ju jeni pronari i një helikopteri të kontrolluar nga radio. Ju jeni të kënaqur me aftësitë e tij, ju pëlqen të fluturoni me shpejtësi të lartë dhe të kryeni viza të ndryshme, por një ditë nuk është shumë e bukur, vini re se modeli nuk funksionon siç duhet. Një helikopter i kontrolluar nga radioja nuk heq, po rrotullohet në një vend, megjithëse duket se po punon siç duhet. Mos nxitoni për ta çuar atë në hale! Ne do t'ju tregojmë se si të eliminoni kauzën e ndarjes dhe do të vazhdoni të shijoni fluturimet me helikopter, sikur të mos ketë ndodhur asgjë.

Pse nuk hiqet një helikopter me radio?

  • Nëse keni ndezur helikopterin dhe keni vërejtur se bladet e tij nuk po rrotullohen mjaft shpejt, ka më shumë gjasa që problemi të jetë në sistemin e vozitjes. Është e nevojshme të kontrollohet pjesa e brendshme e aparatit, përkatësisht motori, për ingranazhet e konsumuara. Nëse ka ndonjë, zëvendësoni ato.
  • Nëse një helikopter i kontrolluar nga radio nuk fluturon aq lart ose lëviz përgjatë dyshemesë (drives), ia vlen të kontrolloni baterinë. Ajo mund të shkarkohet, prandaj modeli nuk ka fuqi të mjaftueshme për t'u hequr.
  • Nëse kthetrat e modelit tuaj rrotullohen me shpejtësinë e kërkuar, por vetë makina rrotullohet në një vend ose e vë atë në anën tjetër, mund të jetë mosfunksionimi i boshtit kryesor. Një dështim i tillë më së shpeshti ndodh për shkak të rënies apo përplasjeve me mobilje.

Po sikur helikopteri në radio të mos hiqet?

Së pari, përcaktoni se çfarë e ka shkaktuar gabimin. Dy arsyet e para të përshkruara më lart janë të lehta për t'u identifikuar dhe eliminuar, dhe nuk do të ketë probleme me të tretin. Tani do t'ju tregojmë më shumë se si të rregullohet.

Shpesh një fatkeqësi e tillë ndodh me helikopterë koaksialë Shpesh një fatkeqësi e tillë ndodh me helikopterë koaksialë. Pronari i pajisjes vëren se boshti i rotorit kryesor rrotullohet, prandaj brinja më e ulët rrotullohet si zakonisht, dhe ajo e lartë praktikisht nuk rrotullohet. Zgjidhja e problemit është shumë e thjeshtë - duhet ta shtrëngoni boshtin. Ju lutem vini re se në pjesën e sipërme ka vida që sigurojnë tehun.

Disa arsye më të zakonshme pse një helikopter në radio nuk hiqet:

  • Blades instaluar gabim;
  • Bateria ka dështuar për shkak të funksionimit të pahijshëm (mbingarkesë, ruajtje në gjendje të shkarkuar);
  • Cilësimet janë të pasakta.

Për të troubleshoot gamën tonë të produktit ka gjithçka që ju nevojitet: cilësia Chargers që do të zgjasë jetën e baterisë tuaj, pjesë rezervë të vërtetë për modelin dhe mjetet tuaja. Nëse nuk jeni në gjendje ta ndreqni vetë dëmin, na kontaktoni. Specialistët e shërbimit teknik "Planeta Hobby" do ta riparojnë pajisjen cilësisht dhe në një kohë të shkurtër.

Pse nuk hiqet një helikopter me radio?
Pse nuk hiqet një helikopter me radio?
Po sikur helikopteri në radio të mos hiqet?

Разделы

» Ваз

» Двигатель

» Не заводится

» Неисправности

» Обзор

» Новости


Календарь

«    Август 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Архив

О сайте

Затраты на выполнение норм токсичности автомобилей в США на период до 1974 г.-1975 г произошли существенные изменения. Прежде всего следует отметить изменение характера большинства работ по электромобилям: работы в подавляющем большинстве стали носить чисто утилитарный характер. Большинство созданных в начале 70х годов электромобилей поступили в опытную эксплуатацию. Выпуск электромобилей в размере нескольких десятков штук стал обычным не только для Англии, но и для США, ФРГ, Франции.

ПОПУЛЯРНОЕ

РЕКЛАМА

www.school4mama.ru © 2016. Запчасти для автомобилей Шкода