Nëse fshesa e pasme pastron keq Lada Kalina 2 (arsyeja është në një zinxhir dhe jo në një furçë)

 1. Instalimi i çon të pastruesve nga Lada Kalina 1
 2. Modernizimi i çon të pastruesve Lada Kalina 2
 3. Materiale të ngjashme
07 prill 2016 LadaOnline

39018

Makina në pjesën e prapme të një kamionçinë dhe kamionçinë konsiderohen më praktike, por ndonjëherë ato mund të kenë disavantazhet e tyre specifike. Për shembull, në Kalina e re, fshirëse e pasme nuk shtyn aq rëndë sa në modelet e gjeneratës së parë, prandaj brusha e fshirësit nuk pastron dritaren e pasme keq, duke lënë zona të patrajtuara. Shqyrtoni disa mënyra për të zgjidhur këtë problem.

Instalimi i çon të pastruesve nga Lada Kalina 1

Diferenca çon fshirjen e pasme në gjatësinë e pranverës. Në Kalinë e re, pranvera është e shkurtër dhe nuk është në gjendje të shtypë furçën mjaftueshëm kundër dritares së pasme. Dizajni ju mundëson të instaloni në Kalina 2 zinxhirëtari nga Kalina 1, numrat e katalogut:

 • Karroca e krahut të pasmë krahun Kalina - 1117-6313150;
 • Kapaku i pasmë i fshirësit Kalina hatchback - 1119-6313150.

Karroca e krahut të pasmë krahun Kalina - 1117-6313150;  Kapaku i pasmë i fshirësit Kalina hatchback - 1119-6313150

Për të ndryshuar pista, së pari hiqni një të vjetër, duke e kthyer arrë, dhe pastaj instaloni një të re, kjo është ajo!

Modernizimi i çon të pastruesve Lada Kalina 2

Nuk është gjithmonë e mundur të blesh një çojë nga kujdestari i parë i Kalinës; Është e nevojshme të hiqet zinxhiri dhe pranvera e tensionit. Pastaj stërvitni një vrimë të re në shiritin metalik të levës më afër furçës. Instaloni pranverën me një kaçavidë, duke kapur atë në një vrimë të re. Tani tensioni do të jetë më i fortë, i cili do të lejojë fshirësin e pasmë për të pastruar më mirë qelqin.

Rezultati në video:

Nga rruga, një mënyrë tjetër për të zgjidhur problemin e pastrimit të varfër dritare të pasme është për të instaluar një fshirëse frameless. Kujto para blades fshirëse mund të vendosen në një madhësi më të madhe.

Shiko: logbook iosif-waitberg dhe c0de

Keywords: fshirëse xhamash Lada Kalina | pajisje Lada Kalina

Gjetur një bug? Zgjidhni atë dhe shtypni Ctrl + Enter ..

Materiale të ngjashme
 • Cilat pllaka me madhësi (wipers) janë më të mira për të zgjedhur për Lada Priora
 • Heqja e dritës së pasme dhe zëvendja e llambave Lada Kalina 2
 • Si te zgjidhni madhësinë e pastruesve Lada Granta, Kalina 2

 • Разделы

  » Ваз

  » Двигатель

  » Не заводится

  » Неисправности

  » Обзор

  » Новости


  Календарь

  «    Август 2017    »
  ПнВтСрЧтПтСбВс
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
   

  Архив

  О сайте

  Затраты на выполнение норм токсичности автомобилей в США на период до 1974 г.-1975 г произошли существенные изменения. Прежде всего следует отметить изменение характера большинства работ по электромобилям: работы в подавляющем большинстве стали носить чисто утилитарный характер. Большинство созданных в начале 70х годов электромобилей поступили в опытную эксплуатацию. Выпуск электромобилей в размере нескольких десятков штук стал обычным не только для Англии, но и для США, ФРГ, Франции.

  ПОПУЛЯРНОЕ

  РЕКЛАМА

  www.school4mama.ru © 2016. Запчасти для автомобилей Шкода